بازدید
طوطی آمازون بال نارنجی


این طوطی از دسته آمازون های درشت جثه هست. این نوع طوطی آمازون بومی مناطق گرمسیری در آمریکای جنوبی مثل کشورهای کلمبیا، ونزوئلا، اکوادور، بولیوی، برزیل و . . . هست.

اطلاعات کلی طوطی آمازون بال نارنجی (برای اولین بار در سایتهای ایرانی)

نوع دیگری از طوطی آمازون بال نارنجی هم وجود دارد که طول بندش از ۲۵ سانتیمتر تجاوز نمیکند و وزنی حدود ۳۴۰ گرم دارد. اما طوطی آمازون بال نارنجی اصلی اندازه ای بین ۳۰ تا ۳۳ سانتیمتر دارد و وزنی در حدود ۴۵۰ گرم دارد.

این طوطی اغلب با آمازون پیشانی آبی اشتباه گرفته می شود. در صورتی که ناحیه نارنجی رنگ در بال آمازون بال نارنجی ، در آمازون پیشانی آبی به رنگ تیره تری هست و تقریبا قرمز هست. ضمن اینکه نوک آمازون پیشانی آبی تیره تر هست.

پرهای آمازون بال نارنجی پرهای زینتی هست که عمده ان به رنگ سبز هست. قسمت پیشانی و سر به رنگ آبی و زرد متغیر هست و وسعت و رنگ بندی زرد، آبی این قسمت خیلی متنوع هست. کناره های بال به رنگ نارنجی پرتقالی و در امتداد این قسمت رنگ آبی شفاف و تیره هست. در قسمت دم هم رنگبندی عمده سبز و بقیه نارنجی و آبی دارد. نوک آمازون بال نارنجی نوک خاکستری تیره همراه با بخشهای شاخی رنگ هست. پاها به رنگ خاکستری کم رنگ و چشمها قرمز رنگ می باشد. عمر این طوطی ها به بالای ۶۰ سال میرسد . طوطیهای آمازون هنوز هم در دنیا ناشناخته هستند.

رفتار

طوطی آمازون بال نارنجی در صورت بی توجهی دچار رفتارهای پرخاشگرانه شده و حتی به پرکنی مبتلا میشود. میزان توجه و دقتی که برای نگهداری این طوطی لازم هست حتی از آمازون پیشانی آب هم بیشتر هست. ولی طوطی باهوشی هست و قدرت یادگیری بالایی دارد و به خوبی با شرایط و موقعیت منطبق میشود.

نگهداری از چنین طوطی تجربه کافی لازم دارد. این نوع طوطی علاقه خاصی به جویدن دارد و این علاقه در فواصلی از زندگی زیاد تر هم میشود. موارد زیادی از خراب کردن وسایل قیمتی منازل؛ تلوزیون، مبلمان و وسایل چوبی و . . . و جویدن کابلهای برق و ایجاد آتشسوزی بر اثر جویدن این طوطی گزارش شده است. این طوطیها فعالیت بیشتری نسبت به طوطی خاکستری دارند و بازیگوشی بیشتری دارند و به هر وسیله ای در خانه به عنوان اسباب بازی نگاه میکنند. منقار خود را وسیله ای برای کشف دنیای بیرون میدانند. حتی اگر از جوجگی نزد انسان بزرگ شود اما صاحب بی توجه و ناآگاهی داشته باشد چالش های زیادی بوجود می آورد.

با توجه به اطلابرچسب ها
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
, ,


اشتراک
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


اطلاعات
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ارسال در ۱۳۹۰/۰۵/۲۴
نویسنده :
موضوع : آرشیو» آمازون
Copy Right .2011 Birdsland.ir - Designed By Template Land | JAY-Rch